0326 502 15 69 - 0505 694 70 91

HİZMET //Villa Tadilatı


Villa Tadilatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Villa tadilatı; villa sahiplerinin mutlaka bilgi edinmesi gereken konular arasında gelir.
 
Yeni bir villa almak, bazen kökten çözüm olmayabilir. Bina yapısı olarak aradığınız özelliklere sahip olsa dahi iç dizaynı ya da tesisat donanımı noktasında istediğiniz özellikte olmayabilir. Bu sebeple, yeni aldığınız ya da sahibi olduğunuz villada tadilat çalışması yaptırmanız gerekecektir. Bu çalışmaları yaptırırken, villanızda hayal ettiğiniz bütün eksiklikler giderilmelidir.
 
Hatay Villa Tadilatı Konusunda Yapılacak Çalışmalar
Villa tasarımları için çalışmaların kapsamını ev sahibinin talepleri belirler. Ev sahibi tadilat çalışmasını yeni alanlar oluşturmak amacı ile de yaptırabilir, evi bir çeşit yenileme amacı ile de tadilata başlanabilir. Hatay villa tadilatı işlemlerini dekorasyondan bağımsız tutmak hatalı işlem ortaya çıkmasına sebep olabilir. Çünkü, villalar ayrı ayrı alanlardan oluşan geniş tadilat birimleridir. Bu kapsamda villa tadilatı için yapılabilecek çalışmaları da şu şekilde sıralanabilir:
 
Villa tadilatı Hatay konusunda iç ve dış konsept uyumu önemlidir. Villanın bulunduğu çevre ile uyumu, kendi bahçesi, dış dekorasyonu ve iç dekorasyonu tasarım konusunda uyumlu olmalıdır. Yapılacak tadilat işinin rotasını da belirleyecek olan bu dekorasyon seçimidir.
 
Villa içerisinde kullanım dışı alanlar kullanıma açılmalıdır. Villa içerisinde kullanılmayan odalar birleştirilerek daha kullanışlı geniş alanlar ortaya çıkarılabilir.
 
Yine, villanızda çok büyük alanlar ihtiyacınıza cevap verecek şekilde bölünerek; dinlenme, çalışma,spor ve oyun odaları konseptleri ile dekore edilmek üzere tadilata alınabilir.
 
Villa tadilatı işleri kapsamında, evin tamamında full tesisat yenilemesi yapılması şarttır. Su, elektrik ve ısıtma tesisatları baştan aşağıya yenilenir.
 
Villanın tamamında seçilen renkler, duvar kağıtları, kapılar, dekorasyon malzemeleri, avizeler, mobilyalar, perdeler ve zeminlerin tamamı uyum içerisinde olmalıdır.
 
Villa tadilatı içerisinde en önemli hususlardan birisi de zemin kaplamalarıdır. Zemin için seçilen desen ve renk, villanın tamamında seçilen renklere uygun olacak şekilde uygulanmalıdır.
 
Villa mutfak alanında yapılacak tadilat çalışmalarının en önemli kısmını da mutlaka mutfak dolabı ve tezgahın yer aldığı bölüm oluşturur. Mutfak baştan sona yenilenerek modern bir görünüme kavuşturulur. Tadilat için özellikle mutfağın genişliğine göre sunum tezgahı da rahat bir kullanım için uygun alana konumlandırılır.
 
Villanızda tadilat ve dekorasyonu için önemli bir diğer alan elbette ki banyodur. Banyo tadilatı, iç tesisatların yenilenmesinden, duşakabine kadar banyoda değişiklik yapılmasına sebep olur. Banyoda özellikle fayans yüzeylerin tadilat ile yenilenmesi ve daha güzel bir görünüme kavuşturulması, villanız için olmazsa olmaz çalışmalardan biridir. Banyo tadilatı sırasında kullanılan malzeme ve seçilen ürünlerin tamamı yine evin diğer kısmı ile uyumlu olduğu takdirde bütünlük kazanacaktır.

DİĞER //HİZMETLERİMİZ


İLETİŞİM
//BİZE ULAŞIN

HATAY'DA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ HİZMETLERİMİZ

SİZİ ARAYALIM

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Akdeniz, Eda Apartmanı 2 4/A, 7. Sk., 31160 Defne/Hatay
Telefon : 0326 502 15 69 GSM : 0505 694 70 91
Email: info@aselinsaat.net