0326 502 15 69 - 0505 694 70 91

BLOG //Dekorasyon Yaptırırken Dikkat


 Evini ya da işyerini yenilemek isteyenlerin hafızasında mutlaka bir alan hayali oluşmuştur. Herkes kendisi için çok daha konforlu bir alan olsun, daha rahat yaşasın ya da keyifli bir ev halinin yanında modern bir şıklık olsun ister.
 
İnşaat tadilat dekorasyon işleri konusunda birtakım planlarınız varsa öncelikle hesap yapmanız şarttır. Ancak bu hesabı yaparken mutlaka profesyonel bir yardım almanız gerekecektir. Hali hazırda kullandığınız evin tamamı ya da bir kısmı size yetersiz gelebiliyor ya da haddinden fazla büyük bir alana sahip olan kısmı bölmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bununla beraber balkon gibi kısımları evin içerisine dahil ederek daha geniş bir alan da oluşturmayı istiyor olabilirsiniz. Bu yenileme çalışmasında özellikle iç tesisatların elden geçirilmesi esnasında eviniz adeta duvarları harap olmuş bir hale gelecektir. Tabi evinizin bu hali yarı inşaatı andırır bir görüntü ortaya çıkacaktır.
 
Evinizle ilgili yenilikler söz konusu olduğunda iyi bir projeye gerek olduğunu göz ardı etmemelisiniz. İyi bir proje ile eviniz baştan sona yenilebilmektedir. Peki bu projelendirme işlemi için ne yapmak gereklidir, hep birlikte bunu inceleyelim.
 
İnşaat Tadilat Dekorasyon İşleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
1. Öncelikle evinizde inşaat tadilat dekorasyon işleri için yapılacak işlemin kapasitesi en başta belirlenmelidir. Evin hangi alanında ne gibi değişiklik yapılacak, bu değişikliğin boyutu ne olacak başta karar verilmelidir.
 
2. Evinize ait bahçeden bir bölümü evinizin kullanım alanına eklemek isteyebilirsiniz. Bu tarz tadilat işleri yarı inşaat niteliğindedir. Evin metrekaresini değiştirecek her işlem belediyelerden yapı denetim izni alınması şartı ile yapılmaktadır. Eğer konu ile ilgili bilgiye sahip değilseniz ve profesyonel bir yardım almıyorsanız; inşaat tadilat dekorasyon işleri konusunda sıkıntı yaşamanız mümkün. Sıkıntı yaşamamak adına, öncelikle profesyonel bir firma ile anlaşarak işe başlayabilirsiniz. Yapılacak çalışmanın çerçevesi belirlendikten sonra proze çizilmesi gereklidir. Evin hangi alanında esas projenin şekil değiştireceği, metrekarede ne gibi bir değişiklik yaşanacağı ancak bu şekilde ortaya çıkacaktır. Anlaşma yapacağınız dekorasyon firması bu projeyi bağlı bulunduğunuz belediyenin yapı denetim kuruluna onaya sunacaktır. Ancak bu onaydan sonra evinizle ilgili esaslı bir değişiklik yapabilmeniz mümkündür. Aksi halde yapacağınız tadilat işi kaçak yapı olarak adlandırılacak ve maddi-manevi zarar görmeniz söz konusu olacaktır.
 
3. İnşaat tadilat dekorasyon işleri; sadece mutfak, banyo, salon gibi alanların yenilenmesi anlamına gelmez. Evinizin farklı boyutlarda kullanım alanına sahip olması da hedeflenmektedir. Bu kapsamda işinde profesyonel olan, referansları güçlü şirketler ile çalışmanız daha tasarruflu olacaktır.

DİĞER //BLOG


İLETİŞİM
//BİZE ULAŞIN

HATAY'DA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ HİZMETLERİMİZ

SİZİ ARAYALIM

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Akdeniz, Eda Apartmanı 2 4/A, 7. Sk., 31160 Defne/Hatay
Telefon : 0326 502 15 69 GSM : 0505 694 70 91
Email: info@aselinsaat.net