0326 502 15 69 - 0505 694 70 91

BLOG //Evde Tadilat Yaparken Hangi Sıra İzlenmeli?


Evinizde genel bir tadilat yapmaya mı karar verdiniz? Tadilatta sıralamanın önemi oldukça büyüktür.
Evinizde nasıl bir tadilat yaptırmak istiyorsunuz? Evinizde yapacağınız değişiklikleri zaman ve maliyet açısından iyi hesaplamanız gerekmektedir.
Evin hangi bölümü için nasıl bir tadilata ihtiyaç duyduğunuzun listesini çıkarmalısınız. Tadilat ustalarıyla görüşerek işlerin tahmini bitirilme sürelerini öğrenmeli ve doğru planlama yapmalısınız.
Tadilat iş programına uyarsanız, en doğru, en hızlı ve en ekonomik çözümü elde etmiş olursunuz.
Tadilatta ilk olarak; yapılacak tadilata göre mimari bir ön projenin hazırlanması gerekmektedir. Mutfak için; ocak, bulaşık makinesi, buzdolabı ve evlenin, banyo için ise küvet, tuvalet ve lavoba yerlerinin kararlaştırılmalıdır. Ayrıca diğer odalar için elektrik prizleri, uydu anten ve internet altyapısı oluşturulmalıdır. Yerleri belirlenen cihaz ve armatürlerin elektrik, temiz – pis su ve doğal gaz tesisatının yapılması gerekmektedir.
Dış doğramaların, çelik kapının ve iç kapıların kasalarının takılması sağlanmalı, duvarların sıva tamiratları yapılmalı ve zeminin bozuk olduğu kısımlara yeni şap atılmalıdır. Daha sonra banyo ve mutfak seramikleri yapılmalıdır. Banyo ve mutfak seramikleri seçimini kendi zevkinize göre yapmalısınız. Islak zemin parkelerini de kullanabilirsiniz.
Odalara kartonpiyer yapılacaksa eğer ilk iş kartonpiyerlerin yapılması önerilir. Boya için alçı çekilmesine, duvarların ve tavanın boyanmasına da kartonpiyer yapımının ardından başlanmalıdır.
Mutfak dolabı, tezgah, evye, musluk ve armatürlerin montajı yapılmalıdır. Hemen ardından banyo dolabı, küvet, lavabo ve tuvalet taşının montajı tamamlanmalıdır.
Radyatör ve kombinin montaj kısımları da tamamlandıktan sonra elektrik armatürlerinin ve lambalarının montajına geçilmelidir.
Evin iç kapıların takılması, süpürgelikleri ve parkelerinin yapılması tamamlanmalı, en son boya badana işlerine başlanmalıdır.
Boya badana işleri için birkaç yerden fiyat almayı unutmayın. Gerekli olacak tahmini boya miktarını öğrenin. Özellikle çocuğunuz varsa doğabilecek hasarlara karşı ihtiyacınız olandan biraz daha fazla boya satın alabilirsiniz. Seçim yaparken sağlıklı ve kaliteli boya konusunda boya ustalarından fikir almanızda fayda var.
Dairenizin genel tadilatı için tesisatçı, elektrikçi, boyacı, marangoz, çelik kapıcı, kartonpiyerci, sıvacı, fayansçı ve doğramacı ekiplerini çok iyi organize etmeniz ve işin projeye uygunluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.
Bir ekibin yaptığı işi diğerinin bozmaması için mutlaka işin başında durmalısınız. Ayrıca çalışan her ekibin iş bitiminde mutlaka temizlik yapması gerektiğini de unutmamalısınız.
Ev tadilatı için yukarıda saydığımız ustaları bulmak zaman kaybı diyorsanız size önerimiz eviniz için anahtar teslim tadilat yapan bir firma ile anlaşmak olacak. Hem daha hızlı, hem garantili hem de bütçenize daha uygun bir tadilat firmasıyla anlaşarak yeni evinizin keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Banyo Tasarım Önerileri
 
Sahuna tarzı banyo tasarımlarından, ledli tasarımlara kadar yüzlerce tasarım seçeneği bu kategoride tercih edilmektedir. Bu tasarımlarda öne çıkan özellikler, led ışıklandırma, özel dolaplar, animasyonlu duşakabin seçenekleri ve zemin kaplama modelleridir.
Tavan çalışmalarında özel kartonpiyer çalışmaları, ledlerle ışıklandırılmaktadır. Tavan tasarımı ile uyumlu dolap ve zemin çalışması, şık ve estetik bir görünüm meydana getirir. Ayna, ışıklı tablo ve üç boyutlu animasyonlu tasarımlar, yeni nesil dekorasyon çalışmalarında tercih edilen ögelerdir.
Çiçekler, mumlar, vazolar ve özel sabunluklar, bu tasarımların temel taşını oluşturmaktadır. Özellikle animasyonlu camlara sahip duşakabinler, son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Üç boyutlu tavan ve taban çalışması, sıra dışı banyo tasarımlarının en önemli konusudur.
Küçük banyo dekorasyonu çalışmalarında estetik görünümün yanı sıra kullanım alanının geniş olması, dekor çalışmasının en önemli konusudur.
 

DİĞER //BLOG


İLETİŞİM
//BİZE ULAŞIN

HATAY'DA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ HİZMETLERİMİZ

SİZİ ARAYALIM

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Akdeniz, Eda Apartmanı 2 4/A, 7. Sk., 31160 Defne/Hatay
Telefon : 0326 502 15 69 GSM : 0505 694 70 91
Email: info@aselinsaat.net