0326 502 15 69 - 0505 694 70 91

HİZMET //Bina Güçlendirme


Bina güçlendirme uygulamaları deprem kusagında bulunan ülkemiz için bir gereklilik teskil etmekte.
 
Çevre kosulları ve deprem etkileri göz önüne alınarak, gelisen teknoloji ve yeni yapım yöntemleriyle birlikte, hasar gören veya görmeyen tüm yapıların ya da bir yapı elemanının deprem yönetmeliginde öngörülen performans düzeyine çıkarmak için yapılan islemlere bina güçlendirme denir.
 
Bu islemleri yapının cinsi ve niteligi, kullanım amacına göre, karbon lifli kompozitler, betonarme, çelik gibi farklı malzemelerle dogru proje yöntemlerle uygulamaktayız.
 
 
Bina Güçlendirmesinin Önemi Nedir?
 
Deprem hasarı alan bina ağır bir şekilde yanal itki aldıysa binada maalesef hasarlar oluşacaktır. Bunun için bir takım bina güçlendirmesi yapılarak yapının ömrü uzatılabilir ve yapı sağlıklı bir hale gelebilir. Fakat bu demek değildir ki tüm yanal deformasyonlar ya da tüm mesnet noktalarında oluşan hasarlar bina güçlendirmesi yapınca düzelir. Pek tabi bununda belli başlı sınırları vardır. Bina güçlendirmesi karbon elyaf ve çelikten yapılır. Günümüzde ise bazı büyük yapıları yıkıp tekrardan yapmak Bina güçlendirmesinden daha da maliyetli olduğu için bina güçlendirmesi tercih edilmektedir.
 
Ülkemizde mevcut durumdaki yapıların birçoğu betonarme olup bunun yanı sıra büyük açıklıkla fabrika iş yeri vs. gibi yerlerde Çelik konstrüksiyonlu Çelik yapılar kullanılmaktadır. Betonarme yapıda olduğu gibi Çelik yapılarda da hasar kaybı oluşmaktadır. Ülkemizde daha çok olan betonarme yapılardan maalesef %50 si depreme karşı dayanıksız olduğu için bu tip yapıların bina güçlendirmesinin yapılması gereklidir. Bina güçlendirmesi kapsamında yeniden tekrarlanacak daha çok deprem gibi dış etkilere alınacak tedbirlerin başında bina güçlendirmesi gelmektedir.  Bu sebeple bina güçlendirmesinin önemini bilerek güçlendirme hizmetlerine veya yöntemlerine son derece ihtiyaç duyulur. 

DİĞER //HİZMETLERİMİZ


İLETİŞİM
//BİZE ULAŞIN

HATAY'DA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ HİZMETLERİMİZ

SİZİ ARAYALIM

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Akdeniz, Eda Apartmanı 2 4/A, 7. Sk., 31160 Defne/Hatay
Telefon : 0326 502 15 69 GSM : 0505 694 70 91
Email: info@aselinsaat.net